Misja:Niebo – 3 rocznica śmierci śp. Heleny Kmieć w Libiążu

AktualnośćiDziałalnośćZ życia fudnacji
autor: Anna Bandura- niedziela.pl

Dzień 24 stycznia każdego roku to dzień wyjątkowy. Dla wszystkich, którzy znali Helenkę Kmieć, wolontariuszkę misyjną, przybiera formę z jednej strony smutną i nostalgiczną, z drugiej jednak budzi nadzieję i przynosi blask opromieniony jej niezapomnianym uśmiechem i porażającą dobrocią.

Tym razem minęła trzecia rocznica jej narodzin dla nieba, w co wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób zetknęli się z Helenka, gorąco wierzą. To dramatyczne wydarzenie z początku 2017 roku odcisnęło niezatarty ślad w sercach jej bliskich, przyjaciół, całej wspólnoty Wolontariatu Misyjnego Salvator oraz wszystkich, którzy spotkali ją na drodze swojego życia. Dlatego rocznica jej śmierci jest zawsze pretekstem, by się spotkać i przeżyć jeszcze raz fakt, że mogliśmy Helenkę znać.

W tym roku, w piątek 24 stycznia liczni kapłani, rodzice Helenki wraz z jej siostrą Tereską, wolontariusze misyjni, przyjaciele i libiąscy parafianie odpowiedzieli na zaproszenie, jakie wystosowali do nich: ks. bp Jan Zając, ks. Proboszcz Stanisław Makowski i ks. Mirosław Stanek SDS. Zapragnęli oni bowiem, by kolejną rocznicę śmierci przeżyć w miejscu, w którym na co dzień żyła Helenka.

Wszystko rozpoczęło się w kościele pw św. Barbary w Libiążu uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. bpa Jana Zająca. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Franciszek Ślusarczyk z Krakowa. Msza w pięknej oprawie liturgicznej i muzycznej pozwoliła wszystkim przede wszystkim podziękować Bogu za życie śp. Helenki Kmieć.

Druga część uroczystości odbyła się w pobliskiej sali widowiskowej Libiąskiego Ośrodka Kultury. Galę poprowadzili członkowie Wolontariatu Misyjnego Salvator: Marcin Horczak i Mateusz Tomaszewski. Motywem przewodnim tego wydarzenia była premiera płyty: „Helena. Muzyczna biografia”. Utwory i teksty, które wybrzmiały podczas tej gali, były efektem jednego z projektów Fundacji im. Heleny Kmieć. Do stworzenia tej płyty zaangażowani zostali wszyscy, którym Helena była bliska szczególnie od strony muzycznej. Wykonawcy spędzili czas w studiu nagrywając utwory i pisząc świadectwa, które w postaci książeczki dołączone są do płyty.

Na scenie mogliśmy wsłuchać się w piękne wykonania: Tereski Kmieć, scholi Albertinum, Grupy Pielgrzymkowej z Libiąża, Grupy Muzycznej Wolontariatu Misyjnego Salvator oraz……

W życiu Heleny na każdym kroku towarzyszyła jej muzyka, od rodzinnego domu po studia śpiewu operowego, duszpasterstwa, pielgrzymki, aż do wolontariatu misyjnego. Muzyka splatała życiorysy wielu osób z jej wyjątkowym życiem. Piątkowa uroczystość była dobrą okazją, by poznać Helenkę od trochę innej strony, w której słowa zastąpiono nutami, a historie pięknymi melodiami.

autor: ks. Marcin Dębkowski SDS

fotorelacja:
https://krakow.niedziela.pl/zdjecia/3637/Misja-Niebo-Wspomnienie-Heleny-Kmiec-w-3/1

 

Poprzedni
Helena. Muzyczna Biografia

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Aktualnośći
Bez kategorii
Działalność
Świadectwa
Video
Wesprzyj
Z życia fudnacji

Fundacja na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Wolontariat na Facebooku

Facebook Pagelike Widget
Scroll Up