Micaela Alvarado

 

MICAELA ALVARADO

Micaela w tym roku skończy 16 lat. Miesza w jednym z wielu slumsów w stolicy Filipin, Manili, które nazywają się Payatas. Do programu Alsa-Buhay przystąpiła w 2014 roku. Wcześniej uczęszczała do szkoły podstawowej, gdzie ukończyła 4 klasę, ale z różnych powodów nie była w stanie kontynuować nauki.

Micaela jest drugim spośród trójki dzieci państwa Alvarado. W Payatas wynajmują mały pokój (czynsz 90 zł na miesiąc). Ojciec pracuje jako pracownik budowlany, zarabiając za cały dzień pracy 30 zł . Mama opiekuje się rodziną i ich małym pokojem. Starając się, aby niczego nie brakowało jej rodzinie, okazjonalnie, z kawałków materiału plecie dywaniki, które sprzedaje za 3 zł. Starszy brat Lesther pracuje jako dostawca mięsa, zarabiając za cały dzień pracy 15 zł. Micaela i jej młodszy brat Wilson uczęszczają do szkoły. Mimo tego, że tata i brat ciągle pracują, pieniądze przez nich zarabiane nie są wystarczające, żeby zapewnić podstawowe potrzeby rodzinie.

Micaela jest bardzo pracowitą uczennicą, która wyróżnia się w zajęciach z przyrody oraz języka filipińskiego. Ma delikatne problemy z matematyką jednak nadrabia pilnością i regularnie uczęszcza na wszystkie zajęcia, marząc o przyszłych studiach, które zapewnią jej godną pracę, a tym samym dobre warunki życia dla jej rodziny.

CHCĘ PODAĆ DOBRO HELENY DALEJ I POMÓC MICAELI!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Aktualnośći
Bez kategorii
Działalność
Świadectwa
Video
Wesprzyj

Fundacja na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Wolontariat na Facebooku

Facebook Pagelike Widget
Scroll Up