Stypendium na Filipinach

O projekcie, któremu pomagamy

Wielu Filipińczyków z różnych powodów nie ma szans na zdobycie rządowego, podstawowego wykształcenia (klasy 1-6 i 1-4). Niektórzy z nich, najczęściej z powodów finansowych, przerywają rządową edukację, a są i tacy, którzy nie mają możliwości uczęszczania do szkoły, bo jej nie ma. Ponieważ każdy Filipińczyk ma prawo do bezpłatnej edukacji podstawowej, rząd ustanowił projekt ALS, który ma zapewnić wszystkim Filipińczykom dostęp do podstawowej edukacji oraz jej uzupełnianie w trybie, który pasuje do ich różnych sytuacji i potrzeb.

Film o podopiecznych Alsa Buhay, stworzony przez Elżbietę Beszłej, wolontariuszkę Wolontariatu Misyjnego Salvator, posługującą na misjach w Manili w 2014 roku.

ALS Edukacja pozaformalna odbywa się poza salą lekcyjną, na poziomie społeczności lokalnej, zazwyczaj w ośrodkach kształcenia społecznego lub miejscach specjalnie do tego stworzonych i zarządzanych przez instruktorów oraz nauczycieli. Projekt ALS prowadzony jest również przez założoną przez salwatorianów organizację Puso sa Puso Inc. (Serce dla serca), której zadaniem jest wspieranie najbiedniejszych ludzi ze slumsów.
Program ALSA BUHAY Puso sa Puso Edukasyon już 8 lat działa w Parola City i Payatas, które są dużymi i znaczącymi obszarami slumsów Manili, stolicy Filipin.

Cel: Stworzenie możliwości edukacji dla dzieci i młodzieży, zapewniając im ścieżkę samorozwoju.

Oprócz typowej ścieżki edukacyjnej ALSA BUHAY prowadzi wiele programów wsparcia dla uczniów. Rodzice również mają swój udział w ich tworzeniu, lecz przede wszystkim mogą z nich korzystać.

Wyróżnia się następujące programy:
Program profilaktyczny: Trening umiejętności życiowych, formacja rodziców i uczniów;
Programy społeczne: program żywieniowy, program zdrowotny, program dla samotnych matek;
Program stypendialny;
Program ochrony dzieci oraz pomocy tym, które zostały skrzywdzone.D

Do zapewnienia podstawowych potrzeb takich jak podręczniki, mundurki, transport, jedzenie oraz profesjonalną kadrę wychowawczą, miesięcznie potrzebne jest 670 zł na ucznia.

TEGOROCZNI STYPENDYŚCI FUNDACJI

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Aktualnośći
Bez kategorii
Działalność
Świadectwa
Video
Wesprzyj
Z życia fudnacji

Fundacja na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Wolontariat na Facebooku

Facebook Pagelike Widget
Scroll Up