Stypendium w Boliwii

BIOGRAFIA UCZENICY  NICOL

Nicol López Arispe urodziła się w Cochabamba – Pacata Alta dnia 25 grudnia 1999 roku. Jej rodzicami są Bertha Arispe Aldunate i Ángel López Rodríguez.

Nicol jest córką samotnej matki. Od 6 miesięca życia  mieszkała ze swoimi dziadkami od strony mamy, która codziennie pracując jako służąca, starała się zarobić chociaż na chleb. Ojciec Nicol  nie utrzymywał kontaktu z rodziną obecnie mieszka w La Paz z własną rodziną.

Przez całe swoje życie doświadczyła wielu bolesnych sytuacji takich jak odrzucenie ze strony ojca, dla którego była tylko nieślubnym dzieckiem czy upokorzenie ze strony przyrodniego rodzeństwa. Z pomocą bliskich ludzi stara się przezwyciężać wszystkie problemy, dzięki którym stała się jeszcze bardziej niezależna. Mocno angażuje się w życie parafii pomagając jako katecheta, poświęca również swój czas pracy w duszpasterstwie przy szkole.

Nicol rozpoczyna właśnie ostatnią klasę liceum w szkole prowadzonej przez siostry służebniczki dębickie w Cochabamba. Ze względu na bardzo trudne warunki materialne w domu, popołudniami zamiast nauki pracuje jako niańka, aby pomóc w utrzymaniu siostry i mamy oraz zebrać pieniądze na kolejne czesne.

Jej największym marzeniem jest studiowanie inżynierii komercyjnej w Cochabamba, kóra całkowicie wychodzi poza możliwości finansowe rodziny.

 

Wspierając Nicol umożliwiamy jej:

  • Opłacenie czesnego w szkole
  • Zakup wszystkich obowiązkowych podręczników
  • Zakup materiałów dydaktyczych potrzebnych do zajęć
  • Zakup mundurka szkolnego

 

Miesięczna kwota potrzebna na zapewnie wszystkich wymienionych potrzeb to  ok. 200 zł

 

CHCĘ PODAĆ DOBRO HELENY DALEJ I POMÓC NICOL!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Aktualnośći
Bez kategorii
Działalność
Świadectwa
Video
Wesprzyj

Fundacja na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Wolontariat na Facebooku

Facebook Pagelike Widget
Scroll Up