Helena w podróży

AktualnośćiDziałalność

20 września 2020 w Trzebini,przy salwatoriańskiej parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa miała miejsce inauguracja ogólnopolskiej wystawy plenerowej pt. “Helena Kmieć. Ona pięknie żyła. Pokazała, że można.” Wystawa rozpoczęła swoją podróż po parafiach w Polsce.

Czym jest wystawa?
6 połączonych ze sobą standów dwustronnie zapełnionych treściami opowiadających o życiu i działalności Heleny Kmieć, przystosowanych do stania w każdych warunkach atmosferycznych
Gdzie będzie i kiedy?

Będzie wystawiana w różnych miejscach w Polsce (ok. dwa tygodnie w wybranej miejscowości). Będzie podróżować tak długo, aż nie ustanie zainteresowanie ją. Inauguracja wystawy rozpocznie się 20 września w Trzebini przy salwatoriańskiej parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na ten moment już zaplanowane są wystawy przy parafiach w Trzebnicy, Żmigrodzie i Chrzanowie.
Dlaczego ma wartość?

Opowiada o życiu i działalności śp. Heleny Kmieć, która w obecnych czasach jest inspiracją do tego aby aktywnie działać społecznie i “robić dobro”. Wystawa promuje dobre idee i inspiruje do zmiany swojego życia w duchu osoby śp. Helenki. Jest Ona osobą, którą ze względu na jej piękne życie warto promować dalej i szerzej.
Jakie są jej cele?

Wystawa jest organizowana przez Fundację im. Heleny Kmieć, która od początku swojej działalności  ma na celu kontynuowanie misji Heleny poprzez realizację akcji pomocowych, edukacyjnych i promujących osobę Heleny Kmieć. Jednym z naszych sztandarowych programów jest program stypendialny w ramach którego wspieramy dzieci w Meksyku, Boliwii oraz w Zambii. W tym roku ze względu na sytuację koronawirusową, szczególnie w Meksyku, jest potrzebne o wiele większe wsparcie. Każda zebrana przez nas złotówka przy okazji akcji związanej z wystawą pomoże dzieciom w tragicznej sytuacji finansowej.

 
Wszystkie Parafie zainteresowane nieodpłatnym postawieniem wystawy na swoim terenie zapraszamy do kontaktu z Fundacją pod adresem mailowymfundacja@helenakmiec.pllub nr tel. 536 051 777 
 
 
 
Produkcja standów została sfinansowana ze środków promocyjnych Urzędów Miast Trzebini i Libiąża. Dziękujemy za wsparcie!
Poprzedni
Misja:Niebo – 3 rocznica śmierci śp. Heleny Kmieć w Libiążu
Następny
Ważne informacje dla uczestników III edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego “Podaj dobro dalej!”

Wspólnie stwórzmy żywe miejsce pamięci Helenki

Fundacja na Facebooku

Facebook Pagelike Widget