Judith Rojas

Judith ma 11 lat, uczęszcza do 5 klasy szkoły podstawowej. Jest trzecią z czwórki rodzeństwa. Rodzice Judith, Armando i Yaneth Mendez w bardzo młodym wieku stali się rodzicami. Ich sytuacja ekonomiczna, z którą się borykali w tym czasie, sprawiła że ojciec wpadł w alkoholizm i dopuścił się maltretowania swojej małżonki.

W konsekwencji ta opuściła ojca Judith i zabrała ze sobą dzieci. Tułali się przez 4 lata, żyjąc w biedzie. Mama porzucała dzieci na wiele dni, zostawiając ich bez jedzenia. Pewnego razu zabrał ich DIF (odpowiednik polskiej opieki społecznej). Jedna z ciotek od strony mamy, odebrała ich i zabrała do Zihuatanejo Guerrero. Przez cały ten czas, ojciec dzieci nie miał pojęcia gdzie się znajdują, co sprawiło, że jeszcze bardziej popadł w alkoholizm i ostatecznie został zamknięty w centrum dla alkoholików, aby stanąć na nogi. Po dwóch latach odzyskał dzieci, które mieszkały ze swoją ciotką Fernandą. Odpowiednie władze dały ojcu opiekę nad dziećmi. Niestety macocha dzieci maltretowała je fizycznie i psychicznie, przez co ich ojciec ponownie wpadł w alkoholizm i z tego powodu dopuścił się także maltretowania własnych dzieci. Babcia od strony ojca wygoniła macochę dzieci z domu, przez co w konsekwencji ojciec odszedł z nią, zostawiając dzieci z babcią, która jest w podeszłym wieku 67 lat. Minęły 4 lata w czasie których ojciec nie interesował się dziećmi. Babcia pracowała sprzedając kanapki, a także trójka z dzieci pracowała sprzątając, aby wesprzeć babcie. Niestety to wszystko nie jest wystarczające ponieważ jest ich czworo i wszyscy się uczą.

Dlatego proszę o wsparcie dla Judith, aby ten etap swojego dzieciństwa przeżyła jak najlepiej i miała wszystko, co jest jej potrzebne do edukacji, wyżywienia, pomocy psychologicznej i duchowej. Dziękuję za chęć niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

Mając nadzieję na pozytywną odpowiedź na naszą prośbę o wsparcie i bez innej kwestii do omówienia, żegnamy się z Wami, życząc Bożego błogosławieństwa.

Serdecznie pozdrawiając,

Ciocia i Wujek Judith (obecnie sprawujący nad nim opiekę)
Sr. Víctor Laureano Alberto
Sra. Rosa María Rojas Díaz

CHCĘ PODAĆ DOBRO HELENY DALEJ I POMÓC JUDITH!

Fundacja na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Wolontariat na Facebooku

Facebook Pagelike Widget