Micaela Alvarado

 

MICAELA ALVARADO

Micaela w tym roku skończy 16 lat. Miesza w jednym z wielu slumsów w stolicy Filipin, Manili, które nazywają się Payatas. Do programu Alsa-Buhay przystąpiła w 2014 roku. Wcześniej uczęszczała do szkoły podstawowej, gdzie ukończyła 4 klasę, ale z różnych powodów nie była w stanie kontynuować nauki.

Micaela jest drugim spośród trójki dzieci państwa Alvarado. W Payatas wynajmują mały pokój (czynsz 90 zł na miesiąc). Ojciec pracuje jako pracownik budowlany, zarabiając za cały dzień pracy 30 zł . Mama opiekuje się rodziną i ich małym pokojem. Starając się, aby niczego nie brakowało jej rodzinie, okazjonalnie, z kawałków materiału plecie dywaniki, które sprzedaje za 3 zł. Starszy brat Lesther pracuje jako dostawca mięsa, zarabiając za cały dzień pracy 15 zł. Micaela i jej młodszy brat Wilson uczęszczają do szkoły. Mimo tego, że tata i brat ciągle pracują, pieniądze przez nich zarabiane nie są wystarczające, żeby zapewnić podstawowe potrzeby rodzinie.

Micaela jest bardzo pracowitą uczennicą, która wyróżnia się w zajęciach z przyrody oraz języka filipińskiego. Ma delikatne problemy z matematyką jednak nadrabia pilnością i regularnie uczęszcza na wszystkie zajęcia, marząc o przyszłych studiach, które zapewnią jej godną pracę, a tym samym dobre warunki życia dla jej rodziny.

CHCĘ PODAĆ DOBRO HELENY DALEJ I POMÓC MICAELI!

Fundacja na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Wolontariat na Facebooku

Facebook Pagelike Widget