Stypendium w Boliwii

BIOGRAFIA UCZENICY  NICOL

Nicol López Arispe urodziła się w Cochabamba – Pacata Alta dnia 25 grudnia 1999 roku. Jej rodzicami są Bertha Arispe Aldunate i Ángel López Rodríguez.

Nicol jest córką samotnej matki. Od 6 miesięca życia  mieszkała ze swoimi dziadkami od strony mamy, która codziennie pracując jako służąca, starała się zarobić chociaż na chleb. Ojciec Nicol  nie utrzymywał kontaktu z rodziną obecnie mieszka w La Paz z własną rodziną.

Przez całe swoje życie doświadczyła wielu bolesnych sytuacji takich jak odrzucenie ze strony ojca, dla którego była tylko nieślubnym dzieckiem czy upokorzenie ze strony przyrodniego rodzeństwa. Z pomocą bliskich ludzi stara się przezwyciężać wszystkie problemy, dzięki którym stała się jeszcze bardziej niezależna. Mocno angażuje się w życie parafii pomagając jako katecheta, poświęca również swój czas pracy w duszpasterstwie przy szkole.

Nicol ukończyła liceum w szkole prowadzonej przez siostry służebniczki dębickie w Cochabamba. Ze względu na bardzo trudne warunki materialne w domu, popołudniami zamiast nauki pracowała jako niańka, aby pomóc w utrzymaniu siostry i mamy oraz zebrać pieniądze na kolejne czesne. Dzięki wsparciu stypendialnemu mogła skupić się na nauce i dostać się na wymarzone studia na Uniwersytecie Centralnym UNICEN, kierunek Reklama i Marketing. Jej dalsza edukacja i zmiana życia na lepsze są możliwe dzięki wsparciu Fundacji.  

List od Nicol Styczeń 2021 Przeczytaj TUTAJ

Wspierając Nicol umożliwiamy jej:

  • Opłacenie czesnego na studiach
  • Zakup wszystkich obowiązkowych podręczników
  • Zakup materiałów dydaktyczych potrzebnych do zajęć
  • Zakup mundurka szkolnego

CHCĘ PODAĆ DOBRO HELENY DALEJ I POMÓC NICOL!

 

#misjahelenytrwa
Bądź jej częścią! Przekaż nam 1% podatku. Szczegóły TUTAJ

Fundacja na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Wolontariat na Facebooku

Facebook Pagelike Widget