Centrum Wolontariatu Misyjnego im. Heleny Kmieć

Trzebinia domem misji Helen!

Wraz z Wolontariatem Misyjnym Salvator, chcemy stworzyć żywe miejsce pamięci Heleny Kmieć, w którym Jej postać będzie impulsem do czynienia dobra i kształcenia przyszłych pokoleń wolontariuszy.

Nie chcemy stawiać Helence pomników czy tablic, chcemy, aby jej pamięć była żywa w działaniach i w ludziach, którzy będą mogli inspirować się jej pięknym życiem.

Ona przyciągała ludzi do siebie. Jej się chciało i zarażała tym innych, także mnie. Nie przez słowa, ale poprzez to, jak żyła.

Monika Kostka

Cele


Po przebudowie budynek będzie służył celom statutowym Fundacji im. Heleny Kmieć i Wolontariatu Misyjnego Salvator jako miejsce z zapleczem noclegowym, w którym będą realizowane działania edukacyjne i kulturalne, na czterech płaszczyznach.

Formacja wolontariuszy

Żywe miejsce pamięci Heleny

Gabinet terapeutyczny

Warsztaty edukacyjne dla uczniów

Jak ?


Wraz z Wolontariatem Misyjnym Salvator oraz Towarzystwem Boskiego Zbawiciela (salwatorianami) rozpoczęliśmy już pierwsze prace na obiekcie. Na podstawie kosztorysów finansowych wiemy, że całość inwestycji zamyka się w kwocie 2 568 378 zł z czego nasz wkład na ten moment to 960 000 zł. Dlatego zbiórka, którą rozpoczęliśmy zamyka się w kwocie 1 608 378 zł. Jest to suma, którą wierzymy, uda nam się wspólnie zebrać, aby misja Heleny trwała nadal !

Gdzie?


W Trzebini, przy Sanktuarium MB Fatimskiej, znajduje się dwukondygnacyjny budynek o powierzchni 703,75 m2, należący do zgromadzenia zakonnego salwatorianów, który kiedyś pełnił rolę drukarni. Obecnie stoi nieużywany. Nasz plan ma na celu przebudowę, modernizację i wyposażenie pomieszczeń tak, aby budynek mógł spełniać swoją funkcję jako centrum wolontariatu misyjnego. 

Obecnie


Na ten moment w budynku trwają ciężkie prace budowlane w tym wyburzanie ścian i stawianie nowych, budowa konstrukcji stropowych, zabezpieczenie fundamentów oraz wybijanie otworów okiennych i drzwiowych.

Chcę pomóc stworzyć żywe miejsce
pamięci Heleny Kmieć!


Część inwestycji na którą pozyskujemy środki to koszt 1 608 378,00 zł w ramach którego wchodzi przebudowa, modernizacja i wyposażenie budynku starej drukarni pod Centrum Wolontariatu Misyjnego im. Heleny Kmieć.

Każda przekazana złotówka przybliża nas do stworzenia miejsca, gdzie misja Heleny będzie trwać nadal, a wolontariusze misyjni będą mieli przestrzeń do dalszego rozwoju!

Co mogę zrobić aby pomóc?

  1. Przekaż darowiznę pieniężną za pomocą strony lub przelewem tradycyjnym z dopiskiem: Centrum Wolontariatu
  2. Wylicytuj lub przekaż produkty na Bazarku Misyjnym.
  3. Udostępnij naszą zrzutkę. Niech będzie nas więcej!
Projekt realizowany we współpracy z Wolontariatem Misyjnym Salvator

Wspólnie stwórzmy żywe miejsce pamięci Helenki

Fundacja na Facebooku

Facebook Pagelike Widget